NETC JV Tournament
Haltom HS
Haltom City, TX
Jan 4-6, 2018

Saturday, Jan. 6th

Saturday, Jan. 6th

Haltom
10:30 AM

LD Bell
1:30 PM

 Denison ISD
Varsity Cup 2018
Jan 11-13, 2018

 Pool 1 Girls Division   Pool 2
 Denison    Birdville
 Borger    Bonham
 Bridgeport    Dumas
 Gainesville    Naaman Forrest JV
 Granbury   RL Turner

 *Girls are listed in bold*

 Pool 1  Boys Division  Pool 2
 Denison  Bonham
 Borger  Dumas
 Bridgeport  Lebanon Trail
Faith Family Academy-Waxachachie  Melissa
 Joshua    Sherman
  GIRLS     Denison Varsity Cup
  POOL 1     Jan 11-13, 2018
  Denison    
  Borger    
  Bridgeport     DENISON DENISON DENISON
  Gainesville     THURS.1/11 MUNSON DHS #1 DHS #2
  Granbury     11:00 Melissa-Lebanon Trail Bridgeport-Faith Family Academy X
        1:00 Denison-Joshua Bonham-NF JV RL Turner-Birdville
  POOL 2     3:00 Lebanon Trail-Sherman Bonham-Melissa Bridgeport-Gainesville
  Birdville     5:00 Birdville-Bonham NF-Dumas Joshua-Borger
  Bonham     7:00 Gainesville-Denison Sherman-Dumas Borger-Granbury
  Dumas    
  Naaman Forrest JV     FRI. 1/12      
  RL Turner     11:00 Denison-Granbury Dumas-Bonham X
        1:00 NF JV-RL Turner Borger-Bridgeport Birdville-Dumas
        3:00 Bridgeport-Denison Faith Family Academy-Borger Melissa-Sherman
  BOYS     5:00 Bridgeport-Denison Gainesville-Borger RL Turner-Bonham
  POOL 1     7:00 Denison-Faith Family Academy Joshua-Bridgeport Bonham-Lebanon Trail
  Denison    
  Borger     SAT. 1/13
  Bridgeport          
  Faith Oak Cliff     9:00 AM Borger-Denison Bridgeport-Granbury Dumas- RL Turner
  Joshua     11:00 AM Bridgeport-Borger Birdville-NF JV Melissa-Dumas
  POOL 2     1:00 Granbury-Gainesville Faith Family Academy-Joshua Bonham-Dumas
  Bonham     3:00 Borger-Denison Sherman-Bonham Dumas-Lebanon Trail
  Dumas      
  Lebanon Trail     UPDATED 10/19/17
  Melissa     Girls division in bold
  Sherman     HOME TEAM LISTED FIRST & WEARS WHITE
        HOME PROVIDES 4 GAME BALLS
     
The two teams from each pool with the highest point total will be awarded 1st and 2nd place.
The team with the highest point total will be awarded first and the team with the second highest point with receive second place.
 

Prosper Invitational
Junior Varsity Soccer Tournament
January 18-20, 2018

Thurs. Jan. 18 Fri. Jan. 19 Sat. Jan 20
12:00 PM
Prosper JV vs Denison JV
Prosper HS
12:00 PM
Denison JV vs Molina JV
Prosper HS
1:00 PM
Rowlett JV vs Denison JV
Prosper HS

Johnny Baggett Tournament
Birdville HS-North Richland Hills, TX
Jan 18-20, 2018

Men’s Gold Division
Birdville         THURS
Jan 18
FAAC BHS FIELD 1  
Arlington Heights   9:00
 Paschal   10:30  Azle
vs
Birdville 2
 Paschal vs South Hills
 South Hills 12:00 Birdville vs Arlington Heights
 Weatherford 1:30 Castleberry vs
ILT Arlington
Men’s Green Division 3:00
 Benbrook 4:30 PM Benbrook vs
Burleson
 
 Burleson 6:00 Denison
vs
ILT Arlington
 
 Castleberry   7:30  South Hills vs Weatherford  
Weatherford FRI
Jan 19
FAAC BHS FIELD 1  
7:30  Benbrook vs ILT Arlington
 Denison       9:00  Birdville vs Paschal
 ILT Arlington       10:30 AM  Birdville 2
vs
Denison
 Arlington Heights vs South Hills
 Azle       12:00
 Birdville 2       1:30  Benbrook vs Castleberry  
        3:00  Arlington Heights vs
Weatherford
 
          4:30  
          6:00  Burleson vs ILT Arlington  
        7:30
Birdville vs South Hills
Paschal vs Weatherford
 
        SAT
Jan 20
 FAAC  BHS FIELD 1
        9:30 AM
 Azle
vs
Denison
      11:00  Burleson vs Castleberry
12:30  Birdville vs Weatherford
  2:00  Arlington Heights vs Paschal
3:30
5:00  Women’s Championships  
6:30 Men’s Championships  Women’s Championships  
 8:00  Men’s Championships  Men’s Championships



 

 

Be Sociable, Share!